igracek_kominik

Frézovanie komínov

Frézovanie komínov je zväčšenie otvoru komína. Pri použití správnych materiálov vám frézovanie komína predĺži životnosť porovnateľne, ako stavba nového komína (až 30 rokov).

Frézovanie komínov a vložkovanie komínov je najčastejší a najefektívnejší spôsob rekonštrukcie komínových systémov. Je to rýchlejšia a lacnejšia metóda, ako stavba nového komína.

Fréza veľmi šetrným spôsobom opracováva vnútornú stenu komína, preto sa dá s úspechom použiť aj pri starom – vyžitom komíne, bez nebezpečia posunu tehál a pod. Dôvod rekonštrukcie môže byť zmena technológie vykurovania, zlý stav spalinovej cesty (netesnosť, zadechtovanie), alebo iné využitie.

Frézovanie komínov po celom Slovensku a v každom ročnom období.

Obhliadka a nacenenie zdarma. Nacenenie je nezáväzné.

Frézujeme všetky komíny. Ponúkame frézovanie komínov z materiálov – tehla, betón, šamot.

Priemery komínov. Frézujeme komíny s priemermi od 110 – 300mm.

Vložkovanie komínov

je vkladanie nerezových vložiek do otvoru v komíne. Nerezové vložky sa vkladajú z vrchu komína, postupným spúšťaním až do miesta pripojenia spotrebiča.

Na vložkovanie komínov dodávame chemické a žiaruvzdorné nerezové vložky 1:4404, 1:4301, 1:4828, ktoré sú určené pre plynové kotle a aj pre tuhé palivo. Hrúbka plechu 0,6 – 0,8 – 1mm. Priemer nerezovej vložky 120 – 140 – 160 – 180 – 200 – 220 – 240mm. Dodávame aj ohybné nerezové hadice. Tie sa vyrábajú iba v hrúbke plechu 0,6mm. Na výrobu sa používa nerzová ocel triedy AISI 316L B2 – pre pevné palivá a AISI 304 – pre plynné palivá.

Po vyfrézovaní komína sa musia do komína urobiť technické otvory, na vkladanie dvierok a T kusov, pre odbočky ku kotlu.

Cena vložkovania

Vložkovanie komína nie je zahrnuté v cene za frézovanie komína. Práce spojené s vložkovaním komína sa účtujú podľa dohody so zákazníkom. Vo väčšine prípadov sa cena pohybuje od 50.- do 100.- eur. 

Dokončovacie práce

Prevádzame aj dokončovacie práce, tj. zamurovanie dvierok – vývodov k spotrebičom, odvoz odpadu a iné… Záleží na požiadavkach zákazníka. 

Vložkovanie komínov po celom Slovensku a v každom ročnom období.

Obhliadka a nacenenie zdarma. Nacenenie je nezáväzné.

Vložkujeme všetky komíny. Ponúkame vložkovanie komínov z materiálov – tehla, betón, šamot.

Priemery komínov. Vložkujeme komíny v priemeroch od 110 – 300mm.

Krivé komíny. Vložkujeme aj krivé či vyosené komíny.

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment