Menu Zavrieť

Vložkovanie

Vložkovanie komínov

Čo je to vložkovanie

je klasické vyplnenie zväčšeného – vyfrézovaného komínového otvoru nerezovými vložikami. Žiaruvzdorné nerezové vložky sa osádzajú z vrchnej časti komína, postupným spúšťaním až po miesto pripojenia vykurovacieho zariadenia. Vytvoríme tak cestu na odvod splodín spaľovania palív. Nerezové rúry musia byť medzi sebou pevne spojené a izolované. Celý komínový systém sa tak uzavrie a je bezpečný.

Ukážky komínov po vložkovaní komína nerezovými žiaruvzdornými vložkami.

Nerezové vložky sa vkladajú už do existujúceho komína, nie je potrebné ho búrať a stavať nový. Preto je možné takýmto spôsobom ľahko obnoviť aj starý alebo dožitý komín, ktorý bude po dokončení prác opäť ako nový.

Vložkovaním možno obnoviť aj starý alebo dožitý komín.

Vo väčšine prípadov je potrebné pred vložkovaním komín vyfrézovať. Frézovanie zväčší komínový prieduch a zo stien komína odstráni decht. Niekedy je však možné pristúpiť priamo k vložkovaniu komína. To ako je to vo vašom prípade však vieme s určitosťou povedať až po obhliadke.

Ukážky komínov pred vykonaím frézovania. Komín je zadechtovaný a plný usadenín, ktoré môžu spôsobiť požiar.
Ukážky komínov po frézovaní. Komínový prieduch je čistý a bez usadenín sadzí.
Máte akékoľvek otázky ohľadne vložkovania komínov alebo si chcete objednať naše služby?
Neváhajte nás kontaktovať telefonicky 0908 22 33 44 alebo mailom na info@frezovanie-kominy.sk.

Na pripojenie spotrebiča k vyvložkovanému komínu používame t-kusy 45 či 90 stupňových. V týchto miestach sa vykonávajú menšie búracie práce po dokončení frézovania, bez toho by nebolo možné vložiť tieto kusy do komína. Obytné priestory sú však týmito úpravami zasiahnuté v minimálnom rozsahu. Ide tak o efektívny a rýchly spôsob obnovy či rekonštrukcie komína.

Komín po vložkovaní bude spĺňať bezpečnostné aj protipožiarne normy stanovené predpismi.

Vložkujeme komíny chemickými a žiaruvzdornými nerezovými vložkami trieda nerezu 1:4404, 1:4301, 1:4828, ktoré sú určené pre plynové kotle, olejové kotle, pre drevo aj pre iné pevné palivo. Tieto vložky sú certifikovné a v súlade s predpísanými normami. Jednotlivé diely sú rezané laserom a zvárané plazmou.

Komínové vložky sú vystavené vysokým teplotám a splodinám vznikajúcim pri spaľovaní, preto používame iba nerezové vložky najvyššej kvality.

Hrúbka steny nerezových rúr 0,6 – 0,8 – 1mm. Vložkujeme nerezovými vložkami rôznych hrúbok materiálu podľa vašich potrieb. Nerezovými vložkami s hrúbkou 0,6mm sa vyvložkovávajú najmä komíny k plynovým spotrebičom. Tie s hrúbkou 1mm sú vhodné pre kotle na pevné palivá.

Priemer nerezových vložiek 120 – 140 – 160 – 180 – 200 – 220 – 240mm. Na výber vhodného priemeru komínovej vložky má vplyv aj výška komína. Platí, že čím je komín vyšší, tým menší priemer postačuje. Ak je komín nižší, potrebujete väčší priemer komínovej vložky kvôli správnemu ťahu. Otvor na komínovú vložku sa frézuje o niečo väčší než je priemer nerezovej rúry (napr. pri 200mm rúre frézujeme priemer komína 220mm).

jednovrstvove-kominove-vlozky

 

Máte akékoľvek otázky ohľadne vložkovania komínov alebo si chcete objednať naše služby?
Neváhajte nás kontaktovať telefonicky 0908 22 33 44 alebo mailom na info@frezovanie-kominy.sk.

Vložkujeme nerezovými rúrami s kruhovým priemerom. Týmito vložkami je možné vyvložkovaž aj štvorcový komín, ktorý predtým vyfrézujeme. Kruhový tvar rúry zabezpečuje lepší odvod splodín, než tomu je pri štvorcovom priemere.

Vo väčšine prípadov práce netrvajú viac než jeden deň.

Vďaka pevnému a hladkému povrchu nerezových vložiek sa na stenách neusádzajú sadze a je zabezpečení nízky odpor, čo zlepšuje ťah komína.

Nerezový jednoliaty materiál, z ktorého je vložka vyrobená, zabraňuje prenikaniu vlhkosti do muriva. Táto vlhkosť pri murovaných komínoch preniká priamo do stien muriva, kde počas chladných nocí zamŕza. Takto dochádza k postupnej deštrukcii komína vplyvom mrznutia vlhkosti v stenách komína. To môže mať na následok až vytváranie mokrých fľakov na omietke a nepríjemného zápachu.

Komínové vložky majú aj funkciu protipožiarnu, keďže tvoria akúsi “izoláciu”. Vďaka nej sa teplo v komíne neprenáša v plnej miere na vonkajšiu časť muriva. Zároveň na nerezovom materiáli nedochádza k usadzovaniu dechtu, preto nehrozí jeho nahromadenie a následné vznietenie.

Kvalitné komínové vložky + kvalitné prevedenie prác je zárukou kvalitného komína.

Pri vložkovaní je samotná práca pohľadovo skrytá vo vnútri komína. Avšak o to viac treba klásť dôraz na výber firmy, ktorej zveríte práce do rúk. Aj keď použijete kvalitné nerezové vložky, nemusí váš komín fungovať správne. Dôležité je, aby aj ich inštalácia bola vykonaná správne a s náležitou odbornosťou. Ak tomu tak je, potom váš komín vydrží spoľahlivo ďalších 30 rokov. Bez toho, aby ste mali starosti s prenikajúcim dymom alebo nedostatočným ťahom.

[box style=”blue”]Cena vložkovania
Vložkovanie komína nie je zahrnué v cene frézovania. Vložkovanie komínov sa účtuje podľa dohody so klientom. Cena pohybuje od 50.- do 100.- eur.[/box]

Vložkujeme komíny:

• rovné

• krivé, vyosené

• kruhové

• štvorcové

• obdĺžnikové

• šamotové

• betónové

• keramické

• tehlové

 

• v každom ročnom odbobí (zima, leto, …)

• v každom počasí (dážď, sneh, …)

• po celom Slovensku

Lokalita v ktorej sa váš komín nachádza, nemá vplyv na cenu.

Dojazd k vám zadarmo.

Bez väčších problémov je možné vyvložkovať aj krivé či vyosené komíny.
V týchto miestach sa vkladajú kolená v závislosti od kriviny. Zároveň je v týchto miestach potrebné vysekať technické otvory, inak by nebolo možné tieto kolená vložiť. Koľko a akých kolien vieme presne povedať až po ohliadke komína. Táto obhliadka je zadarmo a vypracovaná cenová ponuka je nezáväzná. Máte tak možnosť rozhodnúť sa či nakoniec zveríte prevedenie prác do rúk našej firme.

Máte akékoľvek otázky ohľadne vložkovania komínov alebo si chcete objednať naše služby?
Neváhajte nás kontaktovať telefonicky 0908 22 33 44 alebo mailom na info@frezovanie-kominy.sk.
[divider]

Cena vložkovania komína

Cena závisí od rôznych faktorov. Preto komín môžeme s jednoznačnou istotou naceniť až po obhliadke. Dovtedy vám vieme povedať približnú cenu, tzv. cenu za bežný meter.

Na cenu má vplyv dĺžka komína, hrúbka komínovej vložky, priemer komína, koľko čistiacich dvierok potrebujete, či chcete stavebné a dokončovacie práce, prípadné zakrivenie komína a ďalšie.

Máte záujem o cenovú ponuku, chcete sa poradiť alebo si dohodnúť termín obhliadky? Stačí nám zavolať na tel.č. 0908 22 33 44 alebo nás kontaktujte mailom info@frezovanie-kominov.sk. Zašleme vám cenovú ponuku s jednotlivými položkami presne pre váš komín. U nás presne viete koľko a za čo zaplatíte.

Docestovanie k vám zdarma ! ! !
Vložkovanie komína  od 10.-eur/m
[divider]

Výhody vložkovania a frézovania komína

• zvýšenie protipožiarnej bezpečnosti komína

• odstránenie zamoknutého a zadechtovaného muriva

• odstránenie dechtu, splodín a sadzí z vnútornej steny komína

• odstránenie nánosov spalovania a zápachu

• zefektívnenie spalovanie paliva

• zlepšenie ťahu komína

• zabránenie prenikaniu dymu do obytnej časti

• zabránenie prenikania vlhkosti do komínového plášťa

• nižšie usadzovanie dechtu a rizika vyhorenia sadzí

• jednoduchšia údržba (silikónovou kefou) a dlhá životnosť komína

• nižšie náklady než na stavbu nového komína

• rýchle prevedenie prác (realizácia prác trvá v priemere 1 deň)

• minimálny zásah do obytných priestorov (nie sú potrebné rozsiahle búracie a stavebné práce)

[divider]

Kedy je potrebné vložkovanie a frézovanie komína

• potrebujete komín opraviť

• opotrebujete komín zrekonštruovať

• komín má nedostatočný ťah

• preniká dym alebo zápach do domu

• komín je veľmi zanesený a hrozí riziko vyhorenia sadzí

• chcete zmeniť palivo, ktorým kúrite

• vyžaduje to nový spotrebič

• potrebujete zväčšiť priemer komína

[divider]
Dokončovacia a stavebné práce

Sme schopní zabezpečiť stavebné práce, dokončovacie práce, tj. zamurovanie dvierok – vývodov k spotrebičom, odvoz odpadu a iné… Všetko záleží na vašich požiadavkach.

[divider]
Máte akékoľvek otázky ohľadne vložkovania komínov alebo si chcete objednať naše služby?
Neváhajte nás kontaktovať telefonicky 0908 22 33 44 alebo mailm na info@frezovanie-kominy.sk.
[divider]

Fotky z vložkovania komínov

[divider]

Metal-Kom s.r.o.
Bystrická cesta 25
03401 Ružomberok

Mail: info@frezovanie-kominy.sk,

Tel.: 0908 22 33 44

Presmerovanie na facebook frézovanie vložkovanie komínov   Presmerovanie na google plus frézovanie vložkovanie komínov   Presmerovanie na youtube frézovanie vložkovanie komínov

[divider]
Máte akékoľvek otázky ohľadne vložkovania komínov alebo si chcete objednať naše služby?
Neváhajte nás kontaktovať telefonicky 0908 22 33 44 alebo mailom na info@frezovanie-kominy.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *