Menu Zavrieť

Doplnkové informácie

Opravu komína môžete urobiť aj klasickými spôsobmi tj.:

1.) otvorením komína vysekaním muriva po dĺžke, čo je finančne nákladné, časovo náročnejšie a vyžaduje veľa námahy s upratovaním a dokončovacími prácami.

2.) stavba nového komína, čo je finančne ešte náročnejšia ako alternatíva v bode 1.

Frézovanie komína zmierni náklady a značne zjednodhuší komplikácie, ktoré by vás čakali pri zvolení iného spôsobu, ako rekonštruovanie frézovaním komína. Komínová fréza frézuje na princípe odstredivej sily, za pomoci hydraulického čerpadla, ktoré má viac ako 6000 ot/min. Komínovou frézou sa dá zväčšiť priemer komína rovného a aj komína uhýbaného od ø 100 do ø 450 mm, bez sekania alebo zasahovania do muriva komína.

Frézovanie komínov sa vykonáva strešným komínovým otvorom. Frézovať sa dá akýkoľvek materiál z ktorého je komín postavený. Komíny sú najčastejšie postavené plných pálených tehál. Niektoré komíny majú betónové preklady v miestach priechodu komína cez strop. Pri frézovaní komína je možné odfrézovať až 35% komínovej steny. Do vyfrézovaného komína sa vkladajú nerezové komínové vložky, aby sa zabránilo prenikaniu spalín stenami komína.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *